Zastosowania
Posadzki żywiczne dają nam praktycznie nieograniczone zastosowania, zarówno jako rozwiązania przemysłowe, jak i dekoracyjne. To optymalny sposób ochrony powierzchni i posadzek betonowych przed uszkodzeniami mechanicznymi, eksploatacyjnymi, warunkami atmosferycznymi i oddziaływaniem chemicznym.
Dobrze wykonana posadzka żywiczna charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną przy jednoczesnym zachowaniu estetycznego wyglądu. Są to trwałe powłoki, które znoszą intensywne ścieranie, obciążenia mechaniczne związane z ruchem pojazdów oraz obciążenia statyczne od zainstalowanego sprzętu. Nie ulegają wgnieceniom pod wpływem uderzeń.
Właściwości posadzek żywicznych to również:
- Możliwość uzyskania dowolnego koloru,
- Zgodnego z preferencjami uzyskanie efektu błyszczącego lub matowego,
- Wybór powierzchni gładkiej lub antypoślizgowej,
- Możliwość odprowadzania ładunków elektrostatycznych, co umożliwia zastosowanie w pomieszczeniach ze specjalistyczną aparaturą,
- Łatwość utrzymania w czystości,
- Bezproblemowa możliwość naprawy i szybkiej regeneracji.
Charakterystyka posadzek żywicznych sprawia, że znajdują zastosowanie przy pokrywaniu powierzchni w niemal każdej branży przemysłowej czy usługowej, zapewniając nie tylko większą niż powierzchnia betonowa wytrzymałość, ale również możliwość szybkiego dostosowania się do wymogów przepisów sanitarnych.
Z uwagi na atrakcyjny wygląd stosowane są również w obiektach użyteczności publicznej, salonach sprzedaży, hotelach, muzeach, garażach. Coraz częściej uwzględniane są w nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych.