Posadzki przemysłowe Posadzki komercyjne
 
 
 

Do wykonywania posadzek na parkingach zarówno na obiektach nowych, jak i tych poddawanych remontom mają zastosowanie liczne systemy żywiczne. Podstawowym zadaniem warstwy żywicznej nakładanej na powierzchnię parkingu jest ochrona zbrojenia w betonie. Wnikająca w strukturę betonu woda i sole odmrażające wywołują korozję. Powłoka żywiczna pozwoli na uniknięcie tego zjawiska. Wymagania dotyczące wodoszczelnych i odpornych na ścieranie powierzchni są więc szczególnie wysokie. Mają za zadanie nie tylko uniemożliwić wnikanie wody, lecz również muszą być odporne na obciążenia mechaniczne wywoływane ruchem pojazdów.

Na powierzchniach parkingowych otwartych stosuje się systemy szczególnie wodoszczelne i odporne na ścieranie, zapobiegające przenikaniu wody przez długi czas. Powłoka musi więc mieć zdolność do krycia i uszczelniania spękań, które mogą powstać w wyniku dużych wahań temperatury.

W przypadku ramp i podjazdów stosuje się systemy o lepszych właściwościach antypoślizgowych, posiadające twardą, odporną na ścieranie powierzchnię ze względu na intensywny ruch, a także na konieczność pokonywania zakrętów.

Parkingowe systemy żywiczne dostępne są w bardzo szerokiej palecie kolorów co przedkłada się na nieograniczone możliwości projektowania powłok posadzkowych. Wybór jasnych barw pomoże zwiększyć bezpieczeństwo i wpłynie korzystnie na poczucie komfortu użytkowników. Inne kolory stosuje się często na kolejnych piętrach parkingu.

 

# Bezpłatna wycena

 
           
 
 
 
 

 

       
O nas
Zastosowania
Referencje
 
Galeria
Kontakt